Dnes vím, kdo jsem

Znám svá světlá i temná místa a přijímám sebe sama ve své komplexnosti. Věřím, že jsem a budu oceňována a přijímána taková, jaká jsem, že se nemusím přizpůsobovat, potlačovat a měnit, abych získala přízeň a uznání. Nemám potřebu být dokonalá a tuto svobodu si užívám.

Přirozeně cítím a ctím své hranice

v soukromém i pracovním životě. Umím se vědomě rozhodovat, protože vím, co chci, co je pro mě důležité. Žiju život v souladu se svými hodnotami a vizí. Mám odvahu říct NE druhým a ANO sobě samé.

Jsem otevřená a svobodná žena, která inspiruje další ženy a muže k tomu, aby se na svůj život podívali novýma očima. Pomáhám jim rozklíčovat situace, ve kterých se necítí dobře, aby je dokázali změnit a jednat v nich ve svůj prospěch.

Nově získaný úhel pohledu jim umožní zorientovat se v tom, kdo jsou, co je pro ně důležité, jak by chtěli žít, co vnímají jako smysluplné a naplňující. Krok za krokem pak mohou tato zjištění proměňovat v realitu.

Ještě před několika lety jsem ale žila úplně jinak

Procházela jsem partnerskými vztahy, ve kterých se opakoval stejný vzorec. Já jsem dávala a dávala, úplně jsem ignorovala sebe a byla jsem orientována na to, abych plnila potřeby všech kolem sebe, jen ne ty svoje. Jako bych já nebyla vůbec důležitá a všechno kolem mě mělo daleko větší hodnotu, než já sama.

V tu dobu jsem pracovala jako marketingová specialistka ve velké mezinárodní firmě. Její prostředí bylo poměrně dynamické a vyžadovalo rychlost a nasazení. Aniž bych si to uvědomovala, neuměla jsem si v tu dobu dobře plánovat priority a čas a šéfka si dělala srandu, že jsem jako houba, která nasává úkoly od všech. Nedokázala jsem říct NE, nedokázala jsem říct DOST a postupně se ze mě stával trychtýř, do kterého z různých stran padaly rozličné úkoly, ale bylo opravdu těžké ze sebe vymáčknout očekávané výsledky. Byla jsem paralyzovaná stresem a strachem, že přijdu o práci, psychicky i fyzicky vyčerpaná, pohublá a nevyspalá.

Přišel nečekaný zlom

Jednoho dne, v době, kdy jsem se asi měsíc každé ráno budila s pocitem na zvracení, jsem se psychicky zhroutila. Byla jsem tak orientovaná na to, co musím, tak odpojená od sebe, že nebudu přehánět, pokud řeknu, že to přišlo nečekaně. V slzách jsem šéfce dala do ruky přípravu na banální prezentaci, kterou jsme měla mít před managementem firmy a odjela jsem domů. Vyhledala jsem terapeuta, nechala se na měsíc zneschopnit a poprvé v životě jsem si dovolila zaměřit se na sebe.

Najednou jsem cítila, jak se mi do žil vlévá nový život.

Probudila jsem se ze spánku a najednou jsem viděla, že celý svůj život mám nastavený špatně. Postupně jsem udělala velké změny.Odchod z práce, rozchod, přestěhovala jsem se do přírody, vystudovala jsem pětiletý výcvik NLP Master, začala jsem se věnovat meditacím, začala jsem jezdit na sebezkušenostní skupiny, abych se naučila zdravě vztahovat k sobě samé.  Seznamovala jsem se s tématy jako prokrastinace, time management, objevování své vize, svého PROČ, pěstování vytrvalostí a dalšími. Seberozvoj se stal mým velkým koníčkem a po dokončení NLP výcviku i pracovní náplní.

Nyní už několik let pracuji svobodně a s respektem k sobě

v krásném prostředí s výhledem do lesa, kde vedu meditace a léčivé relaxace, nabízím individuální seberozvojové konzultace, a soukromé hodiny angličtiny.

Ráda bych předala své zkušenosti i vám. Pravidelně sdílím své postřehy v blogu na mých webových stránkách a nově pro vás připravuji sérii ebooků.

Těším se na setkávání s vámi osobně, na své facbookové stránce, na Instagramu, i prostřednictvím těchto stránek.

STÁHNĚTE SI EBOOK ZDARMA

VYBER SI KATEGORII

SLEDUJTE MĚ NA FACEBOOKU

SLEDUJTE MĚ NA INSTAGRAMU